„Asmeniniai projektai ir finansinė sėkmė“

May 19, 2019

12:30

50 min.

Fotokamera tavo rankose – tai atviras pasaulis prieš tave. Žmogui su fotokamera visos durys atviros.

Geri darbai visuomet suskamba, visuomet kuria išliekamąją vertę. Asmeniniai projektai parodo kaip įpatingai tu myli savo darbą, o visa tai stiprina bet kokio kliento pasitikėjimą tavimi. Asmeniniai projektai ir geros idėjos neatsiejama nuo finansinės naudos bei vidinio pasitenkinimo.

Ką per mažai daro, o turėtų daryti aktyviau Lietuvos fotografai? Tai visų pirma neturėtų vykti fotografavimas be aiškios idėjos. Fotografijoje, šviesos pasirinkimas, komandos parinkimas, visa tai yra pritaikyta prie idėjos, tad tapsite pažengęs kai suvoksite, jog fotografijos esmė yra idėja, o tik vėliau jos išpildymas. Jos gimsta žiūrint kitas nuotraukas, skaitant poeziją, žiūrint filmą, bet dažniausiai idėjų ieškokite savo viduje, visam tam labai svarbu aplinka, žmonės kurie supa jus, kaimynai, draugai, visa kita socialinė aplinka. Gal būt idėja gali būt tavo skausmas, o gal džiaugsmas.

SNAP konferencijos dalyvius norisi paskatinti, jog nesirinktų paviršutiniško kelio, jog ne kiekybėje ir ne technologinėse naujovėse projekto esmė, o kartais tai yra nepamatuojami dalykai. Dažnai projektui reikia pagyventi, gal būt tam tikrose kūrimo fazėse užmigti, taip pat projekto sėkmė priklauso nuo įdirbio.

Kodėl fotografai dažnai pasimeta? Nes kuria žinutes apie nieką. Kiekvienam projektui reikia daug laiko, norit tapti fotografu, to nepavyks padaryti iš karto, turi surinkti įvairias patirtis, t.y. apšvietėjo, vadybininko, kūrybininko, galerininko ir t.t., turi mokėti išlaikyti savo prekės vertės kainą, o visa tai lemia tavo asmeninių projektų galia. Taip pat neapseisi be kitų palaikymo, turi būti populiarus, atrasti auditoriją kuriai kuri, rasti priėjimą į žmonių širdis.

ĮSIGYTI BILIETĄ!

  • Monika Požerskytė

    Fotografė - menininkė.